Windykacja należności

Całość działań w procesie windykacji należności jest na bieżąco konsultowana z Wierzycielem. Firma działa na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Wierzyciela, w jego imieniu i na jego rzecz. Dłużnik dokonuje spłat bezpośrednio na rachunek Wierzyciela lub na rachunek Firmy. W ramach współpracy Firma oferuje różnorodne działania motywujące oraz dyscyplinujące dłużnika do spłaty zobowiązań lub zabezpieczenia przedmiotu będącego własnością wierzyciela. Działania te są prowadzone przede wszystkim poprzez bezpośredni fizyczny kontakt z dłużnikiem, zapewniający stałą kontrolę nad przebiegiem procesu windykacji.

Podczas przeprowadzania procesu windykacji podejmowane są następujące czynności:

  • Ustalenie dodatkowych danych nt. dłużnika (telefony, adresy domowe i firmowe).
  • Ustalenie autentyczności danych podanych przez dłużnika.
  • Osobista wizyta u dłużnika w celu realizacji zlecenia Wierzyciela. Ustalenie kwot oraz terminów spłat zadłużenia. Ustalenie powodu utraty płynności finansowej dłużnika. Weryfikacja miejsca zamieszkania, pracy, firmy dłużnika.
  • Monitoring spłat zadłużenia.
  • Odbiór i zabezpieczenie przedmiotów zastawu związanych z leasingiem lub kredytem bankowym na wniosek wierzyciela, następnie przekazanie w miejsce ustalone z wierzycielem.

 

Windykacja Należności – Skuteczność i terminowość

 

Biuro detektywistyczne PROSPECTRUM wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując usługę dochodzenia należności z tytułu umów cywilnoprawnych, bankowych, gospodarczych i innych drobnych należności. Windykacja należności krok po kroku, czyli na czym polega windykacja należności w praktyce? Preferujemy zdecydowanie KONTAKT BEZPOŚREDNI. Jeśli dłużnik współpracuje, procedura windykacyjna zostaje zamknięta. Jeśli jednak nie dojdzie do porozumienia, zostają wówczas zebrane informacje w sprawie. Przeważnie są to dane i dokumenty dostarczone przez klienta, potrzebne do wszczęcia postępowania sądowo-komorniczego.

My jako firma windykacyjna nadzorujemy pracę, wspomagamy komornika, oraz obserwujemy jego skuteczność i terminowość. Wiele osób pyta, ile lat musi minąć do przedawnienia długu? Przepisy kodeksu cywilnego wspominają o upływie terminu przedawnienia długu. Oznacza to, że przedawnienie długu istnieje, ale nie oznacza, że dług wygasa z urzędu i przestaje zobowiązywać. A wszystko zależne jest od typu zobowiązań. Współpracujemy z kancelarią prawną, a więc jesteśmy na bieżąco – radca prawny udziela porad prawnych oraz wykonuje audyty, które dają klientom pełny obraz ich sytuacji wspierając ich w procesach decyzyjnych.

Zapraszamy więc do kontaktu z siedzibą naszej firmy. Nasz cennik jest zawsze konkurencyjny, a cena za usługę nie jest wygórowana. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – dyskretnie, rzetelnie i profesjonalnie. Do tego posiadamy dostępne ceny. Zapraszamy serdecznie.

 

NASZA FIRMA DZIAŁA NA TERENIE:

Katowice Tychy Mikołów Bielsko-Biała Jastrzębie-Zdrój Tarnowskie Góry Siemianowice Śląskie Chorzów Bytom  Piekary Śląskie Kędzierzyn-Koźle Opole Będzin Wodzisław Śląski Olkusz Dąbrowa Górnicza Czeladź Oświęcim Mysłowice Jaworzno Zabrze Gliwice Rybnik Racibórz Żory Pszczyna Myszków Zawiercie Strzelce Opolskie Górny Śląsk Zagłębie

przepisy w praktyce procedura przedawnienie alimentacyjnych administracyjnych bankowych budżetowych cywilnoprawnych czynszowych cena ceny cennik dokumenty drobnych należności gospodarczych informacje krok po kroku metody na czym polega radca prawny sposoby za najem